Entry-header image

Мінеральна вода

Мінеральна вода

Мінеральна вода є основним лікувальним фактором кожного бальнеологічного курорту. Саме від її хімічного складу залежить спеціалізція санаторно-курортних закладів та їх ефективність у лікуванні тих чи інших захворювань. На курорті Моршин основну лікувальну цінність має ропа мінеральних джерел №1 та №6. І дуже часто відпочивальники, повертаючись додому після відпочинку в Моршині, купують ропу в пляшках з метою продовжити лікувальний процес в домашніх умовах, ризикуючи такими діями суттєво нашкодити своєму здоров’ю.

Лікарі Санаторно-курортного комплексу Моршинкурорт не рекомендують вживати мінеральну ропу поза межами курорту, оскільки:

1. Втрачається лікувальна ефективність ропи.

Будь-яка мінеральна вода свій лікувальний ефект проявляє саме в місці витоку. Після водобутку ропи з надр фізико-хімічна рівновага розчинених в них солей стабільно зберігається максимум до 10 днів. Це залежить від температури навколишнього середовища, ультрафіоетового опромінення, способу зберігання (струшується чи не струшується під час транспортування та зберігання), від присутності у воді мікроорганізмів. Вплив цих факторів призводить до зміни мінерального складу ропи, а отже – до погіршення якості та зменшення лікувальних властивостей води. Отож ропа, яку ви привозите додому, може просто втратити свою цілющість.

2. Лікувальний ефект ропи залежить від правильного розведення.

Властивості мінерально-лікувальної води джерел №1 та №6 курорту Моршин залежать від іонного складу ропи. Для отримання бажаного лікувального ефекту ропу необхідно розвести до певної концентрації, а саме – 3.5, 7.0 та 14.0 г/л. Для отримання цих концентрацій і забезпечення найбільш ефективного іонного складу ропу потрібно розводити тільки мінеральною водою джерела Матері Божої (№4) (лікувальний ефект води Джерела Матері Божої залежить від органічної складової та незначних концентрацій газу родону, які з часом випаровуються, тож вода втрачає свої лікувальні властивості протягом перших 24 годин).

Іонний склад і мінералізація ропи в залежності від погодніх умов та глибини відкачки може змінюватись. Тому для отримання лікувальної концентрації солей в мінеральній воді (3.5, 7.0 та 14.0 г/л.) необхідно, щоби сертифікована лабораторія перед розведенням дослідила ропу і, відповідно, правильно розвела.

Тож забезпечити правильне розведення лікувальної ропи і відповідно її лікувальний ефект в домашніх умовах без спеціального обладнання неможливо.

3. Неправильне розведення та самовільне вживання в домашніх умовах може завдати шкоди організму.

Неправильне розведення і вживання такої мінеральної води може загострити хронічні захворювання і створити додакове соляне навантаження на організм, що завдасть шкоди здоров’ю.

4. Вживати ропу можна тільки за призначенням лікаря-спеціаліста.

Вживання мінеральної води повинне відбуватися тільки згідно призначення лікаря, який спершу повинен оцінити загальний стан організму, основні захворювання, які є показами для вживання води, стадії цих захворювань а також врахувати можливі супутні захворювання. Мінеральну воду лікар призначає з урахуванням належної температури води (забезпечити яку може тільки спеціалізоване обладнання), часу прийому, концентрації та об’єму, які розраховуються відповідно до показів та маси тіла.

5. Найефективнішим є комплексне лікування.

Лікувальний ефект мінеральних вод у великій мірі залежить від курсу прийому води, його регулярності та режиму харчування. Тож найкращий лікувальний ефект ви можете отримати тільки у відповідності до призначень лікаря, коли приймаєте воду на курорті, в термін 18-24 дні, в одинаковий час щодо прийому їжі та в комплексі з санаторно-курортним режимом, дієтичним харчуванням і бальнеологічним лікуванням, чого неможливо дотриматись в домашніх умовах.

6. Вода, яка підійшла вам, може не підійти іншим.

Мінеральна вода, яка була призначена вам на курорті, і яку ви приймали в певних розведеннях і в певному режимі, ефективна тільки для вас, а для ваших знайомих чи друзів можуть знадобитися інший режим і час прийому, розведення, температура, які може визначити тільки лікар.

7. Остерігайтесь фальсифікату!

Надходять чимало дзвінків від людей, які, повертаючись додому з лікування, придбали ропу «з рук» і самостійно її приймали. Внаслідок цього в них загострились прояви різноманітних хвороб. Щоб з’ясувати причину таких скарг, СКК «Моршинкурорт» анонімно закупив кілька зразків так званої «ропи з рук» з різних точок продажів (не тільки в Моршині). Ці зразки були досліджені в гідрохімічній лабораторії, внаслідок чого було встановлено, що вони не мають жодного відношення до справжньої ропи (як за хімічним складом, так і за концентрацією солей), тобто ця вода не з Моршинського родовища. В трьох випадках це був звичайний розчин кухонної солі. На етикетках цієї так званої «ропи» не було вказано жодної інформації про виробника, дати виготовлення, дозвільних документів.

8. «Ропа» з рук може нашкодити!

Щоденно проводиться дослідження готової до вживання мінеральної води на бактеоріологічне забруднення, чим забезпечується безпечність прийому мінеральної води. Ропа, яка придбана «з рук», може бути бактеріологічно забруднена і призвести до виникнення у вас кишкових інфекцій.

Тому ми застерігаємо вас від придбання так званої ропи, оскільки це може не тільки не принести користь, а й зашкодити вашому здоров’ю та здоров’ю ваших рідних і друзів, яким часто презентують таку воду.

9. При купівлі ропи звертайте увагу на етикетку!

На етикетці повинні бути вказані виробник, адреса та контактні телефони, номер Ліцензії, адреси потужностей, де виробляють продукт, ДСТУ, номер бальнеологічного висновку. До ропи має надавтись інструкція до використання.

Тож бережіть своє здоров’я та остерігайтесь фальсифікату!